Říjen 2013

Výhra nebo prohra

20. října 2013 v 21:06 | Lucie z Kreuzbergu |  Ze školy...
Slohová práce na téma "Prohra nebo výhra" - vypravování.

Výhra nebo prohra

Přijela k nám pouť. Nic neobvyklého v tomto čase roku. I když mít pouť v listopadu je vážně výhra. Pět stánků v celé ulici, z toho tři se sladkostmi, jeden Vietnamec a jedny formičky na cukroví, což je aspoň užitečné - vždyť Vánoce jsou za dveřmi. Na kolotoč můžete jít jedině, když k němu chcete přimrznout, a že by z nich byl nějaký velký výběr, to se také říct nedá. Prostě tahle pouť je vždycky nudná. Ale stejně na ní vždycky jdeme, protože co dělat doma.

Letos se ovšem stalo něco neobvyklého. K těm pár obvyklým stánkům přibyl i pán s pouťovými štěstíčky. "Výhra nebo prohra! Jiná možnost neexistuje! Kupte si štěstíčko!" ozývalo se od malého stolku. Pánův hlas mě přivábil blíž. Byla jsme jako u vytržení. "Slečno, kupte si štěstíčko. Za deset korun malé, za dvacet velké. Neváhejte!" oslovil mě. Začala jsme z kapes tahat peníze. "Vezmu si jedno malé," řekla jsem, vlepila jsem pánovi desetikorunu a vylovila z košíčku malou obálku. Když jsem jí rozbalila, vykoukl na mě smajlík. "A to je škoda, slečno. Kupte si ještě jedno, teď už určitě budete mít štěstí."
Stála jsem tam takhle asi hodinu a vytahovala jednu desetikorunu za druhou. Radši ani nechci počítat, kolik peněz jsem mu vlastně dala. Obsah obálky byl ale po každé stejný. Celé to zatím byla spíš prohra než výhra. Obrátila jsem v ruce poslední desetikorunu a doufala jsem, že už konečně budu mít štěstí. Po tolika prohrách přece musí přijít výhra.