Červen 2013

A tak si hvízdáme...

18. června 2013 v 15:43 | Lucie z Kreuzbergu |  Zápisníček
Když jsem jela v prváku do Krnova na Hudební festival středních pedagogických škol a VOŠ, tak jsem si myslela, že je to soutěž jen o zpěvu. Nikdo nám totiž nějak moc nevysvětlovala a jelikož z naší školy jel jenom sbor, sólové zpěvačky a vokální kvarteto, tak jsem si snad nemohla myslet ani nic jiného... Jenže když jsme dorazili do Krnova, tak jsem zjistila, že festival má daleko více kategorií. A jelikož jsem před tím hrála v ZUŠce v zobcovém kvartetu, tak mě napadlo, že bychom mohly také něco takového založit.
Stalo se tak téměř o rok později, ale to bych předbíhala. Tak, jak jsme chtěly hrát v původním složení jsme nakonec vůbec nevznikly. A pak jsme jeli v listopadu do Polska. A tam se to tak nějak stalo. Daly jsme se dohromady tak, jak v podstatě fungujeme dodnes. Nicméně zkoušet jsme začaly až v pololetí, takže do Krnova jsme ještě nejely. Vlastně o našem "hvízdání" nikdo ani nevěděl, snad kromě pár spolužáků a paní uklízečky. Smějící se
Na konci druháku přišlo naše první veřejné vystoupení: Závěrečný koncert studentů GSOŠPg.

Krátký záznam z našeho prvního vystoupení: Usmívající se

Sklidily jsme poměrně úspěch a také náš sbormistr doporučil účast na dalším ročníku Hudebního festivalu.
Přes prázdniny jsme si vybraly jednu soutěžní skladbu, další dvě až téměř měsíc před soutěží. Ale to zase předbíhám. Smějící se Mezitím jsme hrály na Vánočním koncertu GPOA, Vánočním koncertu v polské Strzegomi, kde máme partnerskou školu a na Tříkrálovém koncertu v Třešti.
Potom jsme se začaly intenzivně věnovat přípravě na soutěž. Bohužel, jedna naše "pískalistka" se nemohla soutěže zúčastnit, tak jsme byly nuceny najít náhradu. A v březnu jsme vyrazily do Prachatic!
Naše snažení nám na této celostátní přehlídce vyneslo krásné 2. místo!!!

Náš skvělý a úžasný diplom: Usmívající se

A zde záznam našeho soutěžního vystoupení:

A co nás čeká teď? Příští úterý školní akademie naší školy, první červencový víkend, tedy 5. - 7. 7., muzicírování na hradě Roštejně a v srpnu si možná zahrajeme také na hradě Bítově. A samozřejmě se chystáme na další ročník hudebního festivalu! Usmívající se Mrkající