Únor 2013

Jak je to jinde

11. února 2013 v 17:24 | Lucie z Kreuzbergu |  Ze školy...
Vánoce jsou již sice pryč, ale já se k nim dovolím trochu vrátit. U nás nosí dárky Ježíšek. To ví každý. Ale ptali jste se někdy jak je to jinde? Jasně, každý ví, že v Americe nosí dárky Santa Claus a v Británii Otec Vánoc... Ale co ostatní země?
Druhý rok už ve škole máme specializace a já chodím do dramaťáku. Jako specka (= specializace) jsme měli za úkol nacvičit krátké pásmo na Znojemský advent. Napadlo nás, že by nebylo špatné zjistit a předvést, jak se slaví Vánoce v jiných zemích.
Na začátku jsme formou brainstormingu sestavili seznam asi 30 zemí, o kterých jsme si mysleli, že se tam Vánoce slaví nějakým zajímavým způsobem. Ze zemí, u kterých jsme něco zjistili (ano, vážně to u některých nešlo - např. do Maroka mě Google posílal tak akorát na dovolenou...), jsme pak vyřadili ty, ve kterých dárky nosil Santa Claus nebo se tam Vánoce slavily podobně jako u nás. Některé země překvapily, jiné, jako například Austrálie, zklamaly. A tak se do užšího výběru dostaly tyto státy: Řecko, Rusko, Švédsko, Norsko, Dánsko, Island, Itálie, Izrael a Španělsko.
Začali jsme tedy dávat dohromady pásmo, vyrábět rekvizity, shánět kostýmy...
Samozřejmě máme také "vtipnou historku z natáčení"... Během čtyř zkoušek se světly se nám 3x podařilo vyhodit pojistky a z toho 2x na celé budově... Smějící se
Na Znojemském adventu jsme nakonec z důvodu volna na ročníkové práce nevystoupili, naše práce ale nepřišla v niveč. 12. prosince jsme naše představení předvedli pro veřejnost, 13. prosince pro základní školu praktickou z Horní České a také pro studenty naší školy.


Večer slovem provedl Bob a já...

Velkým pomocníkem nám byl "kalendář", který byl mým vrcholným uměleckým dílem!! Ne, nemůžu se tak chválit... Strávila jsem nad ním sice hodně času, ale zas tak úplně sama jsem ho nedělala... ;) Z vlajek jsem malovala pouze Izrael, další vlajky mají na svědomí Andrejka, Janča, Marťa, Léňa a Irča. S obtahováním písmenek mi pak na intru pomohla Markét a s vybarvováním Simča a Anička, kterým tímto ještě jednou děkuji!!! :)
Celé pásmo jsme zahájili vesele a tak trochu nečekaně. Musím říct, že když jsme s řevem a rachotem vběhli z chodby do auly, nejeden divák na své židli nadskočil...


Z teplých řeckých pláží jsme se přesunuli do mrazivého Ruska...


V zimě jsme zůstali a přesunuli se do Skandinávie, přesněji do Norska, Švédska a Dánska. Tyhle tři země jsme spojili dohromady, protože se v nich Vánoce slaví podobně...A pak jsme se poprvé a naposledy během celého večera přesunuli mimo Evropu. Ano, i nám to přišlo trochu divné, ale všechny zajímavé způsoby slavení Vánoc jsme našli v Evropě. Ale jeden výlet za hranice našeho kontinentu jsme si neodpustili a vydali se do Izraele...


A z Izraele jsme se vrátili zpátky do zimy, přesněji na Island...

Z Islandu jsme se přesunuli na jih Evropy do Itálie...

A na jihu jsme také skončili. Celé putování jsme zakončili ve Španělsku...


A děkovačkááááá....

No a nebyli bychom to my, kdybychom si nepřipravili překvapení. To jsme cvičili ještě ráno před vystoupením, ale moc jsme si to užili a stálo to za to... :)A po překvapení se dokonce celý sál postavil a tleskal ve stoje!!!
Co říct závěrem? Já osobně jsem si představení užívala. Všichni speckaři byli moc fajn jako vždycky a spolupráce s nimi je úžasná.
Za fotky děkuji Ajce. :)

A teď!!! Odměna pro ty, co přelouskali tenhle článek až do konce! VIDEO!!! :) Za něj děkujeme Simče! Příjemné sledování :)