Říjen 2011

Znojemský masopust - 8. 3. 2011

28. října 2011 v 19:57 | Lucie z Kreuzbergu |  Událo se...
Znojemského masopustu se účastní všichni studenti prvního ročníku střední pedagogické školy. A ani náš ročník samozřejmě nebyl výjimkou... ;-)

To byl ještě čas na blbiny... :-)

A pak začaly velké přípravy...


Několik masek...


V aule všichni pozorně poslouchali, jak vše bude vypadat...

Téměř celá naše třída (tehdy P I.C)...

Poslední zkouška tance...

Na "dolním" náměstí prodávala romská rodina kobylu...

Ve znojemských ulicích...

A celý masopust byl zakončen všeobecným veselím a tancováním...


Vítání nového roku - 1. 1. 2011 - Třešť

28. října 2011 v 18:58 | Lucie z Kreuzbergu |  Událo se...
1. ledna, jako na začátku každého nového roku, se opět na náměstí TGM sešli obyvatelé Třeště, aby nadcházející rok 2011 přivítali.

Tradičně k lidem promluvili i tři králové...

Novoroční ohňostroj...


A nakonec tři králové s panem starostou... ;-)

Letní den

9. října 2011 v 20:36 | Lucie z Kreuzbergu |  Příroda Vysočiny
Víkendové počasí nám ukázalo, že léto už je nenávratně pryč. Tak mě napadlo, proč bychom si nemohli na léto alespoň zavzpomínat a vyhrabala jsem několik fotek jednoho krásného letního dne...

Nikdy by mě nenapadlo, že první fotka toho dne vznikne právě na téhle louce. A pravděpodobně by tomu ani tak nebylo, kdyby se na ní neprocházeli čápi...

Horký den zlákal ke koupeli i lupínek...

A stín hledal každý, kdo mohl...

Jeřabiny rudé svítí do dáli...


Zakoukejte se někdy do trávy... Mrkající

Také ovšem není špatné otočit hlavu k nebi...

Zvonky, zvonky...

Tahle fotka mi trochu připomíná bělohlavou babičku v kruhu svých zlatovlasých vnoučátek...

Skrýš před sluníčkem? Odkvétající pampeliška!

Vratič a slunéčko...

Pampeliškám zšedly hlavy...

A zelené šípky čekají, až si je najde sluníčko...

A co by byl letní den bez motýla!

Cesta... Obyčejná... Neobyčejná... Chodí po ní lidé... Občas po ní projede auto... Ale někdy jí také využívá i někdo docela jiný...

Jak šli zajíci do Betléma

2. října 2011 v 20:28 | Lucie z Kreuzbergu |  Ze školy...
Moje 1. slohová práce z prváku na téma: "Referát: Moje oblíbená knížka/film/divadelní představení"

Jak šli zajíci do Beltéma

Veselou vánoční pohádku "Jak šli zajíci do Betléma" napsal v roce 2007 Vlastimil Peška. Pan Peška, narozený v roce 1954, je hudebním skladatelem, režisérem, dramatikem, hercem a ředitelem brněnského Divadla Radost.


Hra je určena pro děti z mateřských škol a nižších tříd 1. stupně základní školy, ale i starší diváci se rozhodně nudit nebudou. Scénář je psán pro jednu až dvě herečky a několik loutek, v nastudování Divadelního souboru Karla Čapka z Třeště však neuvidíte ani jednu loutku. Všech rolí se výborně zhostily děti a mládež z již zmiňovaného souboru. Představení třešťských ochotníků režírovala Dana Obrdlíková. DS Karla Čapka vznikl v roce 1923 a v současné době má kolem šedesáti členů. Současně s pohádkou "Jak šli zajíci do Betléma" můžete v podání tohoto souboru vidět představení "Kabaret pro děti s čerty a čarodějnicemi", hru "Šlapky", komedii "Tři v tom" a připravuje se hra Jaroslava Vrchlického "Noc na Karlštejně".


V příběhu vystupuje několik postav: zajíc Ušák, zajíc Lojza, anděl, hvězda Kometa, král Kašpar, král Melichar, král Baltazar, vlk Herodes, Marie a Josef s Ježíškem a celým příběhem provází herečka - vypravěčka.
Děj se odehrává v předvánoční době. Anděl dvěma zajícům, Lojzovi a Ušákovi, zvěstuje, že se v Betlémě narodil Ježíšek. A tak se oba zajíci vedení hvězdou Kometou vydávají na dlouhou cestu do Betléma. Cestou potkají tři krále, které mlsný Lojza neustále prosí o mrkvičku. Král Baltazar nabídne Lojzovi místo mrkvičky banán. Zajíci se rozhodnou schovat si ho na cestu. Na kraji hlubokého černého lesa potkají poutníci zlého vlka Heroda, který je chce sežrat. Zajíci mu utečou a na paloučku se i s králi rozdělí o banán krále Baltazara, a když je Herodes dobíhá, odhodí banánovou slupku, která je zachrání před zlým vlkem. Nakonec se všichni šťastně dostanou až k jesličkám, kde najdou Ježíška s Josefem a Marií.


V hudebním doprovodu slyšíme klasické koledy, ale i písničky napsané přímo pro tuto hru. Tyto písně složili někteří členové souboru, protože v původním scénáři byly pouze texty. Scéna je velice jednoduchá a přesto krásná. Tvoří ji maskovací síť a několik umělých stromků.


Pohádka se mi líbí svou vtipností i divadelním zpracováním. Doporučila bych jí všem dětem, které mají rády legraci a vánoční příběhy, především ty pohádkové.